Jak przechowywać drewno w salonie?

Jak przechowywać drewno w salonie?

Zimowy wieczór – za oknem delikatnie prószy śnieg, a w kominku tlą się iskierki rozpalonego drewna. Siedzisz wygodnie na kanapie, delektujesz się aromatem ulubionego wina, a ostatnią rzeczą, o której myślisz jest wychodzenie z domu, by dodać nieco drewna do swojego kominka. W jaki sposób zatem przechowywać drewno w salonie, by uniknąć konieczności marznięcia na zewnątrz? Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji – z pewnością każdy z nas znajdzie wśród nich idealny patent dla siebie.

Wnęka w ścianie

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem na przechowywanie drewna jest wnęka w ścianie, która projektowana jest już na etapie osadzania naszego przyszłego kominka. Miejsce to pełni dwie funkcje – jest bardzo praktyczna, a co więcej znakomicie uzupełni wnętrze naszego salonu nadając mu niepowtarzalny charakter. W takiej wnęce z powodzeniem umieścimy nawet kilkadziesiąt polan drewna, które wystarczy nam na bardzo długi czas.

Stojak na drewno

Jeżeli zbyt późno pomyśleliśmy o chęci stworzenia miejsca na przechowywanie drewna na opał, to doskonałym rozwiązaniem będzie dla nas stylowy stojak na drewno. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się nie tylko materiałem, ale także wielkością i opcjami ustawienia. Najczęściej spotykamy regały ze stalową konstrukcją, które umożliwiają nam przechowywanie większej lub mniejszej ilości drewna w pozycji pionowej lub poziomej. Wśród jednych z najpraktyczniejszych stojaków z pewnością znaleźć można nasze modele.

Kosz na drewno

Kolejnym designerskim pomysłem jest kosz na drewno, który pięknie zaprezentuje się w naszym salonie. Kosze – z reguły wiklinowe – wyposażone są w praktyczną, bardzo wygodną rączkę, dzięki której szybko i sprawnie przeniesiemy nasze drewno z drewutni i umieścimy je tuż obok kominka. Kosze o różnej wielkości pozwolą nam na przechowywanie dowolnie przez nas wybranej ilości drewna opałowego.

Pod kominkiem

Bez względu na to, na jaki rodzaj zabudowy kominka się zdecydujemy – tradycyjny, czy też nowoczesny – zawsze możemy umieścić go w salonie tak, by móc spokojnie przechowywać drewno pod kominkiem. Takie rozwiązanie pozwala nam nie tylko zaoszczędzić sporą ilość miejsca w naszym salonie, ale przede wszystkim komfortowo przechowywać tyle drewna, ile potrzebujemy na ogrzanie domu przez dłuższy czas.

Schowane

Nie tylko regał lub kosz na drewno doskonale uzupełni wnętrze naszego salonu. Jeżeli pomieszczenie z naszym kominkiem zaprojektowaliśmy w stylu skandynawskim lub industrialnym, to świetnym pomysłem będzie składowanie drewna w taki sposób, by nawiązywało nieco do aranżacji naszego wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku może być specjalna wnęka lub podest, który do tej pory stanowił przestrzeń nieużywaną.

Jeżeli decydujemy się na zakup kominka do naszego salonu, to warto już wcześniej przemyśleć kwestię miejsca do przechowywania drewna. Mamy wówczas możliwość stworzenia specjalnej wnęki w ścianie, miejsca pod kominkiem lub w podeście, w którym umiejscowimy nasze drewno.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń teraz tel. 530 737 841